Muzeum Grunwald

Latest Past Events

Gala PWR

GALA PWR  „Power and Glory“ Dyrektor Muzeum bitwy pod Grunwaldem w Stębarku zaprasza na piątą odsłonę Pełnokontaktowych Walk Rycerskich. Pełnokontaktowe Walki Rycerskie to nowy, profesjonalny sport w historycznej oprawie, łączący kultywowanie kultury fizycznej z historyczną pasją, patriotyzmem i dbałością o wartości rycerskie. Poza aspektem rekonstrukcji, zawodnicy walczący w formule PWR wykazać się muszą umiejętnościami fechtunku,...

„Weekend Seniora z Kulturą”

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych obchodzony jest 1 października, a ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1990 r. Była to odpowiedz na list otwarty Ogólnopolskiej Rady Obchodów Roku Seniora. Celem wydarzenia „Weekend seniora z kulturą” jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.