Europejska Noc Muzeów to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego muzea na terenie całej Europy otwierają swoje drzwi dla zwiedzających w godzinach wieczornych i nocnych.

Dzięki nocnemu zwiedzaniu, uczestnicy mają możliwość zanurzenia się w historii w sposób bardziej stymulujący zmysły i wyobraźnie.

W tym roku, Europejska Noc Muzeów w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku odbędzie się 11.05.2024 roku.

Zwiedzający będą mieli okazje bezpłatnie zwiedzić Muzeum oraz Pola Grunwaldzkie z przewodnikiem.

Tegoroczna edycja wieczornego zwiedzania będzie wyjątkowa, ponieważ wydarzenie połączone zostanie z otwarciem wystawy rzeźb w metalu lokalnego artysty – Rafała Szulca, pt. ,,Kiedy pamięć w kawałkach błądzi i szuka całości”.

Organizatorzy zapraszają również na plenerowy seans filmowy, a na sam koniec fascynujące opowieści historyczne przy ognisku.

Program wydarzenia:

17:30-20:00 – Bezpłatne zwiedzanie muzeum z przewodnikiem

17:30-20:00 – Gry i zabawy plebejskie

19:00 – Uroczyste otwarcie wystawy Rafała Szulca pt. ,,Kiedy pamięć w

kawałkach błądzi i szuka całości”, z muzyką live

20:00 – Przemarsz z pochodniami do Ruin Kaplicy Pobitewnej

20:30 – Fireshow