Od 13.05.2017 r. do 31.10.2017 r. zapraszamy na nową wystawę do Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Prezentowana, dzięki sponsorowi – Grupie Energa, wystawa przedstawia repliki historycznych zbroi i broni. Główną atrakcją są zbroje płytowe pochodzące z całej Europy, w tym uzbrojenie husarskie, kirasjerskie, arkebuzerskie i saperskie. Uzupełnieniem kolekcji płatnerskiej są miecze, szable i inne rodzaje broni zaczepnej. Prezentowane eksponaty zostały wykonane w pracowni Siergieja Nurmatowa (Białoruś), który jest uważany za jednego z najlepszych współczesnych płatnerzy, zajmujących się odtwarzaniem historycznego uzbrojenia. Repliki wykonane są więc tradycyjnymi metodami a ich produkcja jest poprzedzona studiami źródłowymi.