W dniach 9-10 lutego 2019 roku Muzeum Bitwy pod Grunwaldem organizowało wraz z Nidzickim Ośrodkiem Kultury i Bractwem Rycerskim Ziemi Nidzickiej kolejną edycję zimowych zmagań rycerzy. Oficjalnie imprezę rozpoczęto tradycyjnym strzałem z hakownicy na dziedzińcu nidzickiego zamku krzyżackiego o godz. 12.00. W następnej kolejności uczestnicy Rejzy zmagali się ze sobą w konkursie łuczniczym, turnieju rycerskim walk 1 na 1 oraz walkach drużynowych, tzw. bohortach ( 3 na 3). Zmagania uczestników śledzili mieszkańcy i zaproszeni goście. Relację z pierwszego dnia imprezy wykonał regionalny oddział TVP 3 z Olsztyna, co można zobaczyć w materiale wieczornego wydania Informacji z dnia 9.02 (link do materiału poniżej, o rejzie od 00:06:43):

Drugiego dnia zainteresowani uczestnicy przybyli na grunwaldzkie pola by od godz. 12 uczestniczyć w spływie kajakowym Doliną Wielkiego Strumienia. O godzinie 13.00 rozpoczął się bieg na dystansie 4,5 km połączony z serią strzałów z łuku. Zdobywcy trzech miejsc na podium w konkurencji biegu mężczyzn i biegu kobiet otrzymali nagrody. Następnie o godzinie 14.00 rozpoczął się miniturniej rycerski walk 1 na 1, który był ostatnim akordem tegorocznej Zimowej Rejzy. Nie zabrakło poczęstunku dla uczestników i zaproszonych gości, a także tradycyjnego ogniska. Liczymy, że kolejna edycja spotka się z równie dużym zainteresowaniem bractw rycerskich, jak i naszych gości. Serdecznie zapraszamy w przyszłym roku!