Muzeum Bitwy pod Grunwaldem zaprasza 16 grudnia 2023 roku  o godzinie 12:00 dzieci i dorosłych na teatralne spotkanie z Mikołajem Kopernikiem  „Podróż dookoła słońca” w wykonaniu aktorów Teatru „La Lola” – Jolantę Mrotek– Grudzińską oraz twórcę licznych bajek i wierszowanych przedstawień teatralnych Jarosława Gmitrzuka.

Wspaniała, zabawna historia życia wielkiego Astronoma, napisana wierszem w mistrzowski sposób opowiada o podróży w czasie dr Wenuseckiej, nauczycielki z Polski i słynnego średniowiecznego maga i astrologa. Za pomocą czarodziejskiej księgi przenoszą się w czasie. Śledzą losy naszego słynnego astronoma od urodzenia aż do chwili napisania swojego rewolucyjnego i epokowego dzieła „O obrotach sfer niebieskich”.

Będzie to świetna okazja do przeżycia edukacyjnej przygody, która z pewnością na długo zapadnie w pamięć uczestnikom.