Plakat - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Serdecznie zapraszamy w niedzielę 3 marca 2024 r. do Grunwaldu na Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”.

Na Polach Grunwaldu odbędzie się XII edycja biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”.

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963, w obrębie przedwojennych granic RP.

Warunkiem nabycia prawa do zakupu pakietu jest zapisanie się w wyznaczonym termie do udziału w biegu. Zgłoszenia proszę wysyłać na adres e-mail: w.paw@muzeumgrunwald.pl lub edukaja@muzeumgrunwald.pl do dnia 03 marca 2024 roku .

Koszt pakietu 30 zł.

11.00 dystans zasadniczy -1,963 km (możliwość pokonania dystansu z wyposażeniem nordic walking)

11.45 – dystans – 5 km – o puchar Dyrektora Muzeum Bitwy pod Grunwaldem

Na wszystkich uczestników biegu będzie czekał gorący posiłek.